دکتر امیر مقدادی » خدمات زیبایی دندان » بهترین دندانپزشک ایمپلنت دندان چه کسی است؟

بهترین دندانپزشک ایمپلنت دندان چه کسی است؟

بهترین-دندانپزشک-ایمپلنت-
آنچه می خوانید...

بهترین دندانپزشک ایمپلنت دندان کیست؟

آیا هر دندانپزشکی می تواند درمان ایمپلنت دندان را انجام دهد؟

چه زمانی باید به دندانپزشک برای ایمپلنت دندان مراجعه کرد؟

چگونه می توان دندانپزشک خوب برای ایمپلنت دندان را انتخاب کرد؟

بهترین دندانپزشک ایمپلنت دندان چه ویژگی هایی دارد؟

سوالاتی که مطرح شد ممکن است در ذهن افراد هنگام جستجوی بهترین دندانپزشک ایمپلنت دندان نقش ببندد و آنها را دچار سردرگمی کند.

در ادامه این نوشتار قبل از پاسخ به این سوالات و ارائه توضیحاتی در مورد آن بهتر است ضمن تعریف درستی از ایمپلنت دندان از افرادی که کاندید انجام درمان ایمپلنت دندان می باشند مطالبی را بیان کنیم.

عوامل موثر در از دست رفتن دندان ها

افراد معمولاً به دلیل غفلت یا شیوه زندگی یا عوامل محیطی، دندان های دائمی خود را از دست می دهند و یا ممکن است دندان های آنها در معرض خطر پوسیدگی یا بیماری لثه قرار گیرد. در حالی که رژیم های غذایی با قند بالا می تواند به پوسیدگی دندان منجر شود، ژنتیک نیز می تواند خطر ابتلا به بیماری لثه را افزایش دهد، همانطور که استعمال سیگار و کنترل نادرست میزان گلوکز در بیماران دیابتی نیز وجود دارد. اگر این موارد را با بهداشت دهان و دندان ناکافی ترکیب شود، می تواند عامل بسیار مهمی در از بین رفتن دندان ها شود.

بیماری لثه (یا بیماری پریودنتال) عامل اصلی افتادن دندان است و شایع ترین بیماری التهابی مزمن در انسان است و تقریباً 50٪ از مردم جهان به پریودنتیت مبتلا هستند. با افتادن دندان ها فضاهای خالی ایجاد می شود و به بستری مناسب جهت تجمع سموم آلوده و باکتریایی تبدیل می شوند و استخوان و بافتی را که از دندان محافظت می کند تجزیه می کند.

ایمپلنت دندان چیست؟

جایگزینی دندان های طبیعی از دست رفته با ایمپلنت های دندانی در استخوان فک، یکی از راه های رفع مشکل بی دندانی است. ایمپلنت دندان می تواند مانند دندان های طبیعی عمل کرده و به نظر برسد. و از آنجا که آنها توده استخوانی فک را حفظ می کنند، این روش به جلوگیری از افتادن دندان های دیگر کمک می کند.

ترمیم کاشت دندان شامل یک پیچ تیتانیومی سازگار با بدن است و در بالای آن یک تاج ، پل یا پروتز دندان قرار می گیرد. این پیچ در مراحل اولیه درمان در استخوان فك جایی که یک ریشه طبیعی دندان قرار دارد، جایگزین می شود. در طی چند ماه، ایمپلنت دندان کاملاً به استخوان متصل می شود و این امکان را می دهد تا در برابر نیروهای وارد شده مانند جویدن درست مانند دندان سالم و طبیعی مقاومت کند.

ویژگی بهترین دندانپزشک برای ایمپلنت دندان

به منظور انتخاب یک دندانپزشک خوب برای درمان ایمپلنت دندان باید در ابتدا از خصوصیات و ویژگی های بهترین متخصص ایمپلنت دندان اطلاعاتی را کسب کرد. این ویژگی ها به شرایط مختلفی بستگی دارد، شرایطی مانند میزان تجربه هر دندانپزشک، میزان تجهیزاتی که در مطب از آنها استفاده می شود، میزان هزینه های درمان ایمپلنت و مواد به کار گرفته در طول درمان می باشد.

تمامی دندانپزشکان پس از گذراندن دوره عمومی خود می توانند درمان ایمپلنت دندان را انجام دهند. اما متخصص ایمپلنت دندان فردی است که پس از پایان دوره عمومی، چند سال تحصیلات خود را در زمینه مهارت های جراحی دندانپزشکی و ایمپلنت دندان بگذراند. در این دوره ها نیاز است تا دندانپزشک به فراگیری دانش در زمینه دندانپزشکی و رعایت استانداردهای لازم، بپردازد.

میزان سابقه کاری بهترین دندانپزشک ایمپلنت دندان

داشتن سابقه کاری و تجربه بالا در تمامی حوزه های پزشکی به خصوص دندانپزشکی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. داشتن سابقه درخشان و مهارت کافی دندانپزشک ایمپلنت در طول روند درمان و تصمیم گیری در انتخاب بهترین روش درمان برای بیماران با شرایط خاص، یکی دیگر از ویژگی های دندانپزشک خوب برای ایمپلنت دندان می باشد.

خصوصیات یک دندانپزشک خوب

دارا بودن دانش پزشکی بالا، داشتن تعهد کاری و تخصص در حوزه دندانپزشکی و به کار گیری از به روزترین تجهیزات مدرن جز ویژگی های یک دندانپزشک خوب و متعهد به کار خود می باشد.

به طور کلی ترس از دندانپزشکی به سن و سال مربوط نمی شود، طبیعی است که هر فردی قبل از ورود به دندانپزشکی استرس و واهمه هر چند جزئی دارد چه بسا اینکه در گذشته خاطره خوبی از محیط دندانپزشکی و دندانپزشک نداشته باشد.

البته این ترس با یک بار مراجعه به دندانپزشک مورد نظر و دیدن نحوه کار و به کار گیری شیوه های صحیح در امر دندانپزشکی از بین خواهد رفت و زمانی که فرد به دندانپزشک خود اعتماد کند، داشتن ترس معنایی ندارد.

کلام آخر

خدمات ارائه شده در رابطه با حوزه دندانپزشکی به خصوص ایمپلنت دندان انجام می شود جز یکی از مهم ترین روش های درمانی می باشد که باید قبل از هر اقدامی دقت لازم را در خصوص انتخاب بهترین دندانپزشک ایمپلنت دندان به کار گرفت زیرا این روش درمانی مانند خدمات درمانی دیگر دندانپزشکی ساده نیست و نیاز به مهارت بسیار بالا و تخصص زیادی دارد.

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر مقدادی

دکتر امیر مقدادی

فارغ التحصیل  از دانشگاه Comenius در رشته دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی و استوماتولوژی 
حدود دو دهه سابقه کار حرفه ای در زمینه های مختلف دندانپزشکی در مطب خصوصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *