دکتر امیر مقدادی » خدمات زیبایی دندان » چگونه یک دندانپزشک خوب را بشناسیم

چگونه یک دندانپزشک خوب را بشناسیم

چگونه-یک-دندانپزشک-خوب-پیدا-کنیم-
آنچه می خوانید...

مراجعه به مطب دندانپزشکی می تواند برای برخی از افراد ترسناک باشد. اکثر مردم عادت ندارند که به طور مرتب و مداوم به دندانپزشک مراجعه کنند، اما زمانی که دچار مشکل در ناحیه دهان و دندان خود می شوید، بهتر است دندانپزشکی را پیدا کنید که به او اعتماد دارید. یک دندانپزشک خوب معمولاً ویژگی های خاصی دارد که او را به یک دندانپزشک محبوب تبدیل می کند.

بنابراین، اگر به دنبال دندانپزشک خوب هستید، به دنبال برخی از این ویژگی ها باشید. مراجعه به مطب دندانپزشکی لزوماً نباید یک تجربه منفی یا مخوف باشد. با انجام تحقیقات و بینش مناسب، به راحتی می توانید یک دندانپزشک خوب پیدا کنید که این تجربه را مثبت و مفید کند و شما را مجبور به مراقبت مناسب از دندان ها کند. منتظر نباشید تا دندان های شما آسیب ببینند سپس جهت درمان اقدام کنید.

از همین حالا می توانید جهت معاینه و چکاپ دوره ای دندان های خود یک دندانپزشک خوب پیدا کنید و سوالات خود را در مورد نحوه مراقبت صحیح از دندان های خود از او بپرسید.

ویژگی های یک مطب دندانپزشکی خوب

یک مطب دندانپزشکی خوب همیشه از شما استقبال می کند. از محیط گرفته تا پذیرش، شما باید از همان لحظه ورود تا زمان پذیرش و اتمام درمان به مطب دندانپزشکی احساس راحتی کنید. پرسنل مطب باید با شما رفتار صمیمانه و دوستانه ای داشته باشند. زیبایی و بهداشت محیط مطب یکی از مهم ترین مواردی است که باید نسبت به آن دقت کافی داشته باشید.

یکی از مهم ترین ویژگی های مطب دندانپزشکی خوب این است که چگونه دندانپزشک بیمار را در تمام تصمیمات مشارکت دهد و به دنبال آموزش بیماران خود باشد. دندانپزشک شما به جای اینکه شما را با فقط به چشم یک بیمار ببیند، باید در طول روند درمان او را در مورد نحوه درمان آگاه کند و گزینه هایی را در اختیار شما قرار دهد و در هنگام انجام مراحل، به انتظارات شما از نتیجه درمان احترام بگذارد.

توجه به جزئیات پس از مراجعه به مطب

عکس از مطب

یکی از ویژگی های مهم هنگامی است که یکی از وظایف اصلی شغلی دندانپزشک اطمینان از ایمنی و راحتی بیمار در مطب است. شما پس از مراجعه به مطب نیاز به تمرکز و توجه به کوچکترین جزئیات دارید.

  • اطمینان حاصل کنید که ابزار و ابزار دندانپزشکی به درستی استریل شده و کنار گذاشته می شوند.
  • اطلاعات بیماران به درستی ثبت می شود.
  • پرونده بیماران باید حفظ شود.

ویژگی یک دندانپزشک خوب

دانستن ویژگی های یک متخصص دندانپزشکی خوب می تواند به شما کمک کند تا تشخیص دهید که آیا مراجعه به دندانپزشک مورد نظر می تواند مشکلات دندان را با ظرافت برطرف کند یا خیر. دندانپزشکان برای موفقیت در حرفه خود به مهارت های تخصصی و عمومی نیاز دارند. در این بخش در مورد ویژگی هایی که یک دندانپزشک خوب و با تجربه باید داشته باشد مواردی بیان می شود.

رفتار دندانپزشک با بیماران خود

یک دندانپزشک خوب باید سعی کنند با بیماران خود بیش از یک بیمار اهمیت دهند و رفتار محترمانه و خوبی داشته باشند. در واقع احترام به مراجعه کنندگان یکی از ویژگی های بارز یک دندانپزشک خوب می باشد.

داشتن مهارت های ارتباطی کلامی و رفتاری دندانپزشک

دندانپزشکان باید بتوانند با حرفه ای ترین شکل ممکن با بیماران خود ارتباط برقرار کنند. آنها حامل حقیقت هستند و بیان واضح و قابل فهم آنان نشانه خوبی است که شما به دندانپزشک مناسب مراجعه کرده اید. آنها باید بتوانند با آرامش با شما ارتباط برقرار کنند تا شما به عنوان بیمار آنها احساس راحتی کنید و نگرانی های خود را کاهش دهید. دندانپزشک مناسب می تواند برای درک بهتر اصطلاحات پیچیده و تشخیص های دندانپزشکی را به اصطلاحات بسیار ساده تری تقسیم کند. بنابراین، به راحتی می توان با آنها صحبت کرد و دندانپزشکی با این کیفیت ارتباط خوبی دارد و از اطلاعات کافی برخوردار است.

یک دندانپزشک خوب چه خصوصیاتی دارد؟

یافتن یک دندانپزشک آسان است. اما یافتن بهترین دندانپزشک کار سختی است. آیا بر اساس تجربه های قبلی دندانپزشک خود را انتخاب می کنید؟ یا موقعیت مکانی؟ عوامل متعددی در انتخاب یک دندانپزشک خوب نقش دارند که در ادامه به آنها اشاره می شود:

دندان

یک دندانپزشک خوب محافظه کار است.

نشانه ای از یک دندانپزشک خوب، به کار گیری روش های محافظه کارانه است. هر دندانی که ترک کوچکی دارد به تاج احتیاج ندارد، هر دندان کج به روکش احتیاج ندارد و در برخی موارد لازم نیست همه حفره های دندانی پر شوند. مشاوره و صحبت بین شما و دندانپزشک خود کلید درک آنچه برای شما بهتر است، می باشد.

یک دندانپزشک خوب به سخنان و انتظارات شما از درمان گوش می دهد.

یک دندانپزشک خوب در واقع به نگرانی های شما گوش می دهد و آنچه را که به دلیل آن به او مراجعه کرده اید برطرف می کند. مهم تر از همه، او پس از معاینه کامل تمام مشکل دندان های شما را برطرف می کند.

یک دندانپزشک خوب در مورد سلامت دندان ها به شما آموزش می دهد.

دندانپزشک شما باید بتواند آنچه را که در دهان شما اتفاق می افتد به زبان ساده توضیح دهد. هر گونه نگرانی به شکلی معنی دار منتقل می شود و نکاتی همواره برای بهبود پیشنهاد می شود. اگر درمان دندانپزشکی توصیه می شود، یک دندانپزشک دلسوز به شما توضیح می دهد که چرا پیشنهاد شده است، نحوه انجام این کار چیست و راهنمایی هایی برای جلوگیری از بروز مجدد مشکلات مشابه ارائه می دهد.

یک دندانپزشک خوب درد شما را درک می کند.

دندانپزشکی که از ماده بی حسی خوب استفاده می کند، می تواند هرگونه ضربه و درد را حین درد برای بیمار کمتر کند. اگر از دندانپزشکی میترسید و یا استرس دارید مربوط به تجربه آسیب زا در دندانپزشکی مرتبط است. یک دندانپزشک خوب اضطراب شما را کنترل می کند و شما را همانطور که هستید می پذیرد.

یک دندانپزشک خوب در هزینه شما صرفه جویی می کند.

اکثر شرکت های بیمه ای از هزینه های دندانپزشکی پشتیبانی نمی کنند، اما یک دندانپزشک خوب سعی می کند با آنها همکاری کند تا هزینه های شما را کاهش دهد زیرا زمانی که نوبت به پرداخت هزینه دندانپزشکی می رسد، بسیاری نمی توانند هزینه آن را یکجا پرداخت کنند.

یک دندانپزشک خوب همیشه در کنار شما خواهد بود.

ما در قرن 21 زندگی می کنیم که همه مشغول کار هستند. مرخصی گرفتن از محل کار و مراجعه به دندانپزشک برای بسیاری از افراد دشوار است. دندانپزشک خوب سعی می کند برنامه شما را با توجه به ساعات کاری و زندگی شما، مطابقت می دهد.

یک دندانپزشک خوب مدرک تحصیلی معتبر و تخصص و فوق تخصص در رشته دندانپزشکی دارد.

یک دندانپزشک حرفه ای معمولاً متناسب با نیازهای جامعه و پیشرفت فناوری خود را به روز می کند و همزمان با پیشرفت علم به یادگیری ادامه می دهد. با پیشرفت مداوم علم تکنولوژیکی، دندانپزشکی در حال شکل گیری چهره جدیدی است. یک دندانپزشک خوب تمام تلاش خود را می کند تا تمام اطلاعات مورد نیاز را کسب نماید.

منابع:

https://azbigmedia.com/lifestyle/smile-the-day-away-6-qualities-of-a-good-dentist/

https://www.eaglerockdentalcare.com/qualities-of-a-good-dentist-office/

https://www.yourmckinneydentist.com/8-good-qualities-to-look-for-in-a-great-dentist/

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر مقدادی

دکتر امیر مقدادی

فارغ التحصیل  از دانشگاه Comenius در رشته دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی و استوماتولوژی 
حدود دو دهه سابقه کار حرفه ای در زمینه های مختلف دندانپزشکی در مطب خصوصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.