دکتر امیر مقدادی » خدمات زیبایی دندان » چگونه یک دندانپزشک خوب را بشناسیم

چگونه یک دندانپزشک خوب را بشناسیم

چگونه-یک-دندانپزشک-خوب-پیدا-کنیم-
آنچه می خوانید...

تحقیقات نشان می دهد، افرادی که لبخندهای جذاب دارند موفق تر، صمیمی تر و باهوش تری به حساب می آیند. تحقیقات همچنین نشان می دهد که افرادی که دندان های سفیدتری دارند تمایل به دریافت شغل بهتری با دستمزد بالاتر نسبت به افرادی که دندان هایی خراب و تیره تر دارند. ایجاد یک تصور مثبت مثبت از لبخند به منظور بالا بردن اعتماد به نفس افراد بسیار حیاتی است. در نتیجه، انتخاب بهترین دندانپزشک جهت ایجاد یک لبخند زیبا برای افراد بسیار اهمیت دارد. امامراجعه به مطب دندانپزشکی می تواند برای برخی از افراد ترسناک باشد. اکثر مردم عادت ندارند که به طور مرتب و مداوم به دندانپزشک مراجعه کنند، اما زمانی که دچار مشکل در ناحیه دهان و دندان خود می شوند، به دنبال دندانپزشکی می گردند که بتوانند به او اعتماد کنند. یک دندانپزشک خوب معمولاً ویژگی های خاصی دارد که او را به یک دندانپزشک محبوب تبدیل می کند.

بنابراین، اگر به دنبال دندانپزشک خوب هستید، به دنبال برخی از این ویژگی ها باشید. مراجعه به مطب دندانپزشکی لزوماً نباید یک تجربه منفی یا مخوف باشد. با انجام تحقیقات و بینش مناسب، به راحتی می توانید یک دندانپزشک خوب پیدا کنید که این تجربه را مثبت و مفید کند و شما را مجبور به مراقبت مناسب از دندان ها کند. منتظر نباشید تا دندان های شما آسیب ببینند سپس جهت درمان اقدام کنید.

از همین حالا می توانید جهت معاینه و چکاپ دوره ای دندان های خود یک دندانپزشک خوب پیدا کنید و سوالات خود را در مورد نحوه مراقبت صحیح از دندان های خود از او بپرسید.

بیشتر بخوانید: دندانپزشک خوب برای لمینت دندان

چگونه می توان یک دندانپزشک خوب انتخاب کرد؟

همه ما میدانیم یافتن یک دندانپزشک خوب در تهران که یکی از کلان شهرهای ایران می باشد کار دشواری می باشد. همچنین در صورت یافتن دندانپزشک مورد نظر به دلیل دور بودن مسیر بسیاری از افراد جهت رفت و آمد دچار مشکلات بسیاری از قبیل از دست دادن وقت می شوند. بنابراین معیار انتخاب دندانپزشک مورد نظر بسیاری از افراد انتخاب در محدوده زندگی خودشان می باشد.

البته در این میان نکته ای که از اهمیت ویژه ای برخوردار است انتخاب دندانپزشک خوب می باشد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای انجام خدمات زیبایی و درمانی دندان در شمال شرق تهران خود دچار سردرگمی شده باشید و سوالات زیر را از خود پرسیده باشید:

  • چطور می توانم دندانپزشک خود را انتخاب کنم؟
  • بهترین متخصص دندانپزشکی در شمال شرق تهران چه کسی است؟
  • یک دندانپزشک خوب چه ویژگی هایی دارد؟

باید بدانید که در همین شهر تهران دندانپزشکان حاذق و با تجربه زیادی مشغول انجام خدمت به بیماران عزیز می باشند. بنابراین بهتر است قبل از تصمیم گیری برای انجام خدمات دندانپزشکی خود، کمی در مورد متخصص دندانپزشک مورد نظر خود تحقیق کنید تا اطمینان داشته باشید که بهترین انتخاب را انجام داده اید و به بهترین نتایج ممکن خواهید رسید.

در این نوشتار قصد داریم شما را با ویژگی ها و معیارهای انتخاب یک دندانپزشک خوب در شمال شرق تهران آشنا کنیم.

ویژگی های یک مطب دندانپزشکی خوب

یک مطب دندانپزشکی خوب همیشه از شما استقبال می کند. از محیط گرفته تا پذیرش، شما باید از همان لحظه ورود تا زمان پذیرش و اتمام درمان به مطب دندانپزشکی احساس راحتی کنید. پرسنل مطب باید با شما رفتار صمیمانه و دوستانه ای داشته باشند. زیبایی و بهداشت محیط مطب یکی از مهم ترین مواردی است که باید نسبت به آن دقت کافی داشته باشید.

یکی از مهم ترین ویژگی های مطب دندانپزشکی خوب این است که چگونه دندانپزشک بیمار را در تمام تصمیمات مشارکت دهد و به دنبال آموزش بیماران خود باشد. دندانپزشک شما به جای اینکه شما را با فقط به چشم یک بیمار ببیند، باید در طول روند درمان او را در مورد نحوه درمان آگاه کند و گزینه هایی را در اختیار شما قرار دهد و در هنگام انجام مراحل، به انتظارات شما از نتیجه درمان احترام بگذارد.

بیشتر بخوانید: بهترین دندانپزشک ایمپلنت دندان چه کسی است؟

چگونه می توان یک دندانپزشک خوب پیدا کرد؟

به منظور چگونگی انتخاب بهترین دندانپزشک روش های مختلفی وجود دارد که افراد می توانند بر اساس این روش ها یک انتخاب دقیق و مطمئن داشته باشند:

جستجو از طریق اینترنت

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و جستجوی کلمات کلیدی مرتبط با دندانپزشکی و انواع خدمات آن و حتی انتخاب دندانپزشک خوب مانند، دندانپزشک خوب در تهران، بهترین دندانپزشک در شمال شرق تهران، متخصص دندانپزشکی و زیبایی و کلماتی از این قبیل می توانید به راحتی با مطالعه مقالات مرتبط با این عناوین و مشاهده سایت های دندانپزشکی مربوط به خود دندانپزشک از اطلاعات کافی در این زمینه برخوردار شوید و بتوانید درست ترین انتخاب را داشته باشید.

پرس و جو از اطرافیان و آشنایان

به منظور انتخاب یک متخصص دندانپزشکی می توانید از دوستان، آشنایان و اطرافیان خود کمک بگیرید. می توانید با افرادی که می دانید قبلا خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی زیبایی داشته اند صحبت کنید. پرس و جو از اطرافیان و آگاهی از تجربه آنها اغلب بهترین روش برای یافتن یک دندانپزشک خوب می باشد.

خواندن نظرات مراجعین قبلی

در صورتی که دندانپزشک مورد نظر شما سایت جامعی داشته باشد با مراجعه به آن می توانید نظرات مراجعه کنندگان قبلی و میزان رضایت آنها در مورد دندانپزشک و نحوه ارائه خدمات درمانی وی را مطالعه فرمایید.

مشاهده نمونه کارهای قبلی دندانپزشک

به منظور آگاهی از سوابق کاری دندانپزشک خود می توانید از ایشان درخواست کنید تا تصاویر قبل و بعد بیماران قبلی خود را برای درمان های زیبایی و ترمیمی دندان به شما نشان بدهد تا از کیفیت کاری و نحوه انجام کار دندانپزشک خود اطلاع پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: کاربرد لیزر در دندانپزشکی

توجه به جزئیات پس از مراجعه به مطب

عکس از مطب

یکی از ویژگی های مهم هنگامی است که یکی از وظایف اصلی شغلی دندانپزشک اطمینان از ایمنی و راحتی بیمار در مطب است. شما پس از مراجعه به مطب نیاز به تمرکز و توجه به کوچکترین جزئیات دارید.

  • اطمینان حاصل کنید که ابزار و ابزار دندانپزشکی به درستی استریل شده و کنار گذاشته می شوند.
  • اطلاعات بیماران به درستی ثبت می شود.
  • پرونده بیماران باید حفظ شود.

ویژگی یک دندانپزشک خوب

دانستن ویژگی های یک متخصص دندانپزشکی خوب می تواند به شما کمک کند تا تشخیص دهید که آیا مراجعه به دندانپزشک مورد نظر می تواند مشکلات دندان را با ظرافت برطرف کند یا خیر. دندانپزشکان برای موفقیت در حرفه خود به مهارت های تخصصی و عمومی نیاز دارند. در این بخش در مورد ویژگی هایی که یک دندانپزشک خوب و با تجربه باید داشته باشد مواردی بیان می شود.

  • به طبع یکی از ویژگی هایی که یک دندانپزشک خوب باید داشته باشد این است که با دقت به تمام صحبت های بیمار خود گوش دهد و تمام نیاز ها و درخواست های او را بشوند و یا دلسوزی و وجدان کاری بالا به بیماران خود خدمت رسانی کند و حداکثر تلاش خود را به کار گیرد تا بهترین روش درمانی را ارائه دهد.

  • رفتار دندانپزشک یکی دیگر از ویژگی های دندانپزشک خوب می باشد که باید در این زمینه مهارت بالایی داشته باشد. بسیاری از افراد از مراجعه به دندانپزشکی و انجام درمان های مختلف بر روی دندان های خود واهمه دارند. دندانپزشک می تواند با رفتاری اطمینان بخش و آرام ترس بیمار را از بین ببرد و به او اطمینان کامل بدهد.

  • دندانپزشک باید بتواند با توجه به دانش، مهارت و تجربه ای که در حوزه دندانپزشکی دارد باید تمام استانداردهای لازم را رعایت کند. هر گونه سرپیچی از این استانداردها می تواند سلامت دهان و دندان بیمار را به خطر بیندازد.

  • بهترین دندانپزشک به بیمار خود آموزش های لازم را در خصوص آگاهی از انواع روش های مراقبت از دندان را میدهد تا بیماران بتوانند با رعایت این روش ها جلوی بسیاری از مشکلات دهان و دندانی آنها گرفته شود و از مراجعات مکرر و پرداخت هزینه های هنگفت توسط بیمار جلوگیری شود

بیشتر بخوانید: دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی چیست؟

میزان سابقه کاری و تجربه دندانپزشک

یکی از مواردی که در انتخاب یک دندانپزشک خوب و ماهر بسیار اهمیت دارد، میزان تجربه و سابقه کاری درخشان وی می باشد. برای اینکار می توانید از دندانپزشک خود بپرسید که چند سال است در این زمینه مشغول به کار است و چه میزان تجربه دارد. همچنین از دندانپزشک خود بپرسید که چه میزان از اقدامات خود را به دندانپزشکی زیبایی اختصاص داده است. در حالی که تخصص خاصی در دندانپزشکی زیبایی وجود ندارد، بنابراین دندانپزشکان تلاش می کنند در این حوزه بهترین باشند.

اهمیت مشاوره قبل از درمان دندانپزشکی

تعیین یک جلسه مشاوره قبل از آغاز درمان که دندانپزشک تعیین می کند، نشان دهنده این است که در مورد شغل و خدماتی که ارائه می کند تا چه میزان جدی است. او باید وقت خود را بگذارد تا در مورد همه مواردی که مراجعه کننده انتظار دارد صحبت کند و باید گزینه های مختلف درمانی را بیان کرده و بیمار را راهنمایی کند تا بهترین انتخاب را داشته باشد. احساس آرامش در طول زمان مشاوره اهمیت زیادی دارد.

در جلسه مشاوره ای که قبل از آغاز درمان با دندانپزشک خود دارید وقت بگذارید و در مشورت عجله نکنید. برای شنیدن به توصیه های دندانپزشک، زمان بیشتری را اختصاص دهید. برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن، این جلسه مشاوره در دندانپزشکی زیبایی بسیار اهمیت دارد.

رفتار دندانپزشک با بیماران خود

یک دندانپزشک خوب باید سعی کنند با بیماران خود بیش از یک بیمار اهمیت دهند و رفتار محترمانه و خوبی داشته باشند. در واقع احترام به مراجعه کنندگان یکی از ویژگی های بارز یک دندانپزشک خوب می باشد.

داشتن مهارت های ارتباطی کلامی و رفتاری دندانپزشک

دندانپزشکان باید بتوانند با حرفه ای ترین شکل ممکن با بیماران خود ارتباط برقرار کنند. آنها حامل حقیقت هستند و بیان واضح و قابل فهم آنان نشانه خوبی است که شما به دندانپزشک مناسب مراجعه کرده اید. آنها باید بتوانند با آرامش با شما ارتباط برقرار کنند تا شما به عنوان بیمار آنها احساس راحتی کنید و نگرانی های خود را کاهش دهید. دندانپزشک مناسب می تواند برای درک بهتر اصطلاحات پیچیده و تشخیص های دندانپزشکی را به اصطلاحات بسیار ساده تری تقسیم کند. بنابراین، به راحتی می توان با آنها صحبت کرد و دندانپزشکی با این کیفیت ارتباط خوبی دارد و از اطلاعات کافی برخوردار است.

یک دندانپزشک خوب چه خصوصیاتی دارد؟

یافتن یک دندانپزشک آسان است. اما یافتن بهترین دندانپزشک کار سختی است. آیا بر اساس تجربه های قبلی دندانپزشک خود را انتخاب می کنید؟ یا موقعیت مکانی؟ عوامل متعددی در انتخاب یک دندانپزشک خوب نقش دارند که در ادامه به آنها اشاره می شود:

دندان

یک دندانپزشک خوب محافظه کار است.

نشانه ای از یک دندانپزشک خوب، به کار گیری روش های محافظه کارانه است. هر دندانی که ترک کوچکی دارد به تاج احتیاج ندارد، هر دندان کج به روکش احتیاج ندارد و در برخی موارد لازم نیست همه حفره های دندانی پر شوند. مشاوره و صحبت بین شما و دندانپزشک خود کلید درک آنچه برای شما بهتر است، می باشد.

یک دندانپزشک خوب به سخنان و انتظارات شما از درمان گوش می دهد.

یک دندانپزشک خوب در واقع به نگرانی های شما گوش می دهد و آنچه را که به دلیل آن به او مراجعه کرده اید برطرف می کند. مهم تر از همه، او پس از معاینه کامل تمام مشکل دندان های شما را برطرف می کند.

یک دندانپزشک خوب در مورد سلامت دندان ها به شما آموزش می دهد.

دندانپزشک شما باید بتواند آنچه را که در دهان شما اتفاق می افتد به زبان ساده توضیح دهد. هر گونه نگرانی به شکلی معنی دار منتقل می شود و نکاتی همواره برای بهبود پیشنهاد می شود. اگر درمان دندانپزشکی توصیه می شود، یک دندانپزشک دلسوز به شما توضیح می دهد که چرا پیشنهاد شده است، نحوه انجام این کار چیست و راهنمایی هایی برای جلوگیری از بروز مجدد مشکلات مشابه ارائه می دهد.

یک دندانپزشک خوب درد شما را درک می کند.

دندانپزشکی که از ماده بی حسی خوب استفاده می کند، می تواند هرگونه ضربه و درد را حین درد برای بیمار کمتر کند. اگر از دندانپزشکی میترسید و یا استرس دارید مربوط به تجربه آسیب زا در دندانپزشکی مرتبط است. یک دندانپزشک خوب اضطراب شما را کنترل می کند و شما را همانطور که هستید می پذیرد.

یک دندانپزشک خوب در هزینه شما صرفه جویی می کند.

اکثر شرکت های بیمه ای از هزینه های دندانپزشکی پشتیبانی نمی کنند، اما یک دندانپزشک خوب سعی می کند با آنها همکاری کند تا هزینه های شما را کاهش دهد زیرا زمانی که نوبت به پرداخت هزینه دندانپزشکی می رسد، بسیاری نمی توانند هزینه آن را یکجا پرداخت کنند.

یک دندانپزشک خوب همیشه در کنار شما خواهد بود.

ما در قرن 21 زندگی می کنیم که همه مشغول کار هستند. مرخصی گرفتن از محل کار و مراجعه به دندانپزشک برای بسیاری از افراد دشوار است. دندانپزشک خوب سعی می کند برنامه شما را با توجه به ساعات کاری و زندگی شما، مطابقت می دهد.

یک دندانپزشک خوب مدرک تحصیلی معتبر و تخصص و فوق تخصص در رشته دندانپزشکی دارد.

یک دندانپزشک حرفه ای معمولاً متناسب با نیازهای جامعه و پیشرفت فناوری خود را به روز می کند و همزمان با پیشرفت علم به یادگیری ادامه می دهد. با پیشرفت مداوم علم تکنولوژیکی، دندانپزشکی در حال شکل گیری چهره جدیدی است. یک دندانپزشک خوب تمام تلاش خود را می کند تا تمام اطلاعات مورد نیاز را کسب نماید.

منابع:

https://azbigmedia.com/lifestyle/smile-the-day-away-6-qualities-of-a-good-dentist/

https://www.eaglerockdentalcare.com/qualities-of-a-good-dentist-office/

https://www.yourmckinneydentist.com/8-good-qualities-to-look-for-in-a-great-dentist/

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر مقدادی

دکتر امیر مقدادی

فارغ التحصیل  از دانشگاه Comenius در رشته دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی و استوماتولوژی 
حدود دو دهه سابقه کار حرفه ای در زمینه های مختلف دندانپزشکی در مطب خصوصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *