دکتر امیر مقدادی » خدمات زیبایی دندان » لمینت دندان، راهی برای داشتن لبخندی به سبک هالیوودی

لمینت دندان، راهی برای داشتن لبخندی به سبک هالیوودی

لمینت-دندان-
آنچه می خوانید...

انجام پروسیجر های زیبایی در دنیای امروزی از محبوبیت بسیار بالایی در بین مردم برخوردار هستند. لذا افراد زیادی برای ایجاد چهره ای زیباتر اقدام به انجام عمل های تهاجمی و غیرتهاجمی، می نمایند. شاید یکی از موثرترین و کم تهاجم ترین اقداماتی که می تواند منجر به زیبایی بیشتر صورت شود، انجام لمینت دندان است. دهان و دندان های هر انسان در بخش مرکزی صورت قرار گرفته اند و پس از چشم ها، تاثیر بسزایی در ایجاد چهره ای زیبا و دلنشین دارند. لذا افرادی که لبخند زیباتری دارند، بالطبع آن از چهره زیباتری نیز برخوردار هستند. عامل ایجاد این زیبایی تا حدود زیادی با عواملی همچون: مرتب و زیبا بودن دندان های هر فرد، مرتبط است. این روش زیبایی می تواند به صورت بسیار سریع و با کوتاه ترین دوره نقاهت، باعث ایجاد تغییرات بسیار چشمگیری در فرد و ظاهر دندان های وی، شود. البته لازم به ذکر است که نقش دندانپزشک و میزان مهارت او، در ایجاد نتیجه دلخواه بسیار موثر بوده و غیر قابل چشم پوشی است. درصورتی که دندان ها دچار شکستگی یا دارای ترک باشد و یا تغییر رنگ های حاصل از مصرف دارو و مواد غذایی رنگی روی دندان ها باقی مانده باشد و انجام جرمگیری دندان موثر نباشد معمولا افراد به لمینت کردن دندان ها رو می آورند . پس از مراجعه به یک دندانپزشک حاذق می توانید دندان های خود را لمینت کنید و برای تعویض و ترمیم آن خیالی آسوده داشته باشید.

دسترسی سریع به مطالب مهم مقاله

لمینت دندان در یک نگاه

تعداد جلسات لمینت دندانمعمولا طی 3 جلسه
عمر متوسط لمینت دندان در صورت رعایت برخی نکات بیشتر از 10 سال
هزینه لمینت دندانبا توجه به شرایط منحصر به فرد هر شخص متفاوت
مدت زمان لمینت کردن دندان‌هابین 2 الی 3 هفته یعنی 14 الی 21 روز
میزان تراش دندان در لمینت سرامیکیمعمولا با ضخامت حداقل 0.2 میلیمتر

ونیرهای دندانی چیست؟

روکش‌های دندانی عمدتاً برای اهداف زیبایی، برای بهبود شکل، اندازه و رنگ دندان‌های بیماران استفاده می‌شوند. ما می توانیم روکش های دندان را به دو دسته لمینت ونیر و روکش کامل طبقه بندی کنیم. روکش کامل به عبارت دیگر تاج دندان; یک “تاج” چینی که تمام سطوح دندان را می پوشاند. از طرف دیگر لمینت ونیر یک لایه نازک است که فقط سطح صورت دندان را می پوشاند و عموماً برای اهداف زیبایی استفاده می شود. اینها معمولاً عملکرد و زیبایی شناسی بهتری دارند و کمتر پلاک را نگه می دارند.

لمینت دندان چیست؟

پوسته های نازک متناسب با شکل و ویژگی های دندان هر شخص که به لمینت نیز معروف است به منظور افزایش زیبایی، تغییر شکل، رنگ، اندازه و طول یک یا چند دندان مورد استفاده قرار می گیرد. ونیرها پوسته های بسیار نازک، چینی یا رزینی هستند که در اغلب مواقع برای ترمیم مجدد دندان های شکسته، بدشکل یا نامنظم به سطح دندان ها متصل می شوند و همچنین گزینه بسیار مناسبی برای دندان های تغییر رنگ یافته هستند که به درمان های سفیدکننده سنتی پاسخ نمی دهند. لمینت ها به طور معمول به دندان ها ظاهر طبیعی می دهد، توسط لثه ها به خوبی تحمل می شود و همچنین در برابر لکه ها مقاوم هستند.

اصلاح-نواقص-دندان-

تغییر لبخند با انجام لمینت دندان

در انجام پروسیجر های زیباسازی دندان ها از موادی استفاده می شود که دارای درخشندگی، شفافیت و حالتی براق، هستند. لذا می توانند باعث ایجاد نمایی بسیار زیبا در دندان های فرد شده و باعث افزایش اعتماد به نفس مراجعین شوند. میزان تاثیر ناشی از انجام لمینت و پروسیجرهای زیبایی دندان به قدری زیاد است که افراد مختلفی پس از انجام این فرایند اظهار می کنند، حس رضایتمندی و اطمینان بیشتری جهت اقدام به فعالیت های اجتماعی و شغلی خود، کسب کرده اند. در واقع مزیت بزرگ لمینت برای دندان این است که، می توان طیف گسترده ای از اختلالات دندانی را توسط انجام آن، برطرف ساخت. در طی انجام این روش، یک لایه نازک و صیقلی روی دندان های شما قرار داده شده و نواقص مختلف آنها را پوشش می‌دهد . البته بسته به مشکلات دندان و هزینه ای که برای انجام لمینت در نظر دارید، می توان از مواد و روش های مختلفی برای قرار دادن لمینت روی دندان استفاده کنید.

لمینیت-و-روکش_های-E.Max-برای-دندان_های-جلویی-بسیار-نازک-تر-،-زیباتر-و-با-دوام-تر-از-سایر-مواد-هستند
لمینیت-سرامیکی-E.Max-رنگ-BL3_000
اصلاح-طرح-لبخند_

فیلم مراحل انجام لمینت دندان


از ونیرهای سرامیکی دندان چگونه استفاده می شود؟

ما می توانیم با استفاده از روکش دندان کارهای مختلفی انجام دهیم. با قرار دادن روکش روی دندان ها، می توانیم شکاف ها را ببندیم، دندان ها را یکدست کنیم، لکه های تیره را بپوشانیم و لبخندی یکدست ایجاد کنیم. به این ترتیب روکش ها می توانند لبخندی را ایجاد کنند که رقیب مشهورترین ستاره های هالیوود باشید.

ما همچنین از روکش دندان برای ترمیم استفاده می کنیم. هنگامی که دندان ها ترک خورده، تراشه یا شکسته می شوند، روکش می تواند دندان را به عملکرد کامل خود بازگرداند. تا زمانی که ساختار دندان سالم باشد، می‌توانیم ظاهر دندان را بازیابی کنیم و در عین حال خوردن و صحبت کردن را بدون احساس ناراحتی ممکن کنیم.

مزیت های انجام لمینت دندان

در مقایسه با روش‌ های دیگر به منظور رفع مشکلات و نواقص ظاهری دندان می توان امتیازات ویژه ای برای انجام لمینت نسبت به سایر روش ها در نظر گرفت. از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دوام

در رابطه با ماندگاری و دوام لمینت، می توان بازه ی زمانی 15 تا 20 ساله را برای آن در نظر گرفت. البته لازم است در این مدت سطح بهداشت دهان، دندان و مراقبت های آموزش داده شده توسط پزشک معالج، رعایت شده باشد. در مواردی که دستورات مراقبتی دندانپزشک به صورت کاملا صحیح و مرتب رعایت شده باشد، دوام لمینت می تواند حتی بیش از 20 سال، باشد.

نچرال بودن

یکی از بهترین مزیت های لمینت برای دندان، حالت طبیعی ایجاد شده به دنبال استفاده از آن است. در عین حال این روش، زیبایی بسیار زیادی به همراه دارد. ماده لمینت، از نوع مواد دارای ساختار شفاف است. در واقع شباهت بالای لمینت به مینای دندان باعث شده این ماده به عنوان یکی از طبیعی ترین مواد مورد استفاده برای اصلاح ناهنجاری های دندانی، شناخته شود.

مقاومت در برابر رنگ

لعاب استفاده شده در لمینت به صورتی است که مقاومت تقریبا بالایی نسبت به مواد رنگ دهنده همچون کافئین، دارد. این ماده در برابر عوامل خورنده و آسیب رسان به دندان نیز مقاومت بالایی از خود، نشان می دهد.

انجام لمینت دندان در چه افرادی ممنوع می باشد

در حالی که لمینت دندان می تواند گزینه ای بسیار عالی برای بهبود ظاهر لبخند افراد باشد اما باید توجه داشت که لمینت ها راه حل مناسبی برای هر فرد  نمی باشد. یعنی برخی از افراد نمی توانند از پروسیجر لمینت برای اصلاح نواقص دندانی بهره مند شوند. از جمله موارد ممنوعیت استفاده از لمینت برای دندان می توان به: افرادی که دچار پوسیدگی شدید دندان هستند، افرادی که دچار عفونت یا بیماری های فعال لثه می باشند، افرادی که بخش قابل توجهی از ساختار دندان خود را از دست داده اند، افرادی که دندان قروچه دارند، اشاره نمود. در ادامه به چند دلیل ممکن است لمینت دندان برای برخی افراد مناسب نباشد اشاره می شود:

پوسیدگی دندان

بیماران مبتلا به پوسیدگی پیشرفته دندان کاندیداهای خوبی برای رنصب لمینت دندان نیستند. لمینت تنها برای دندان هایی گذاشته می شود که دارای لکه هستند یا آسیب های جزئی دارند. برای دندان های آسیب دیده شدید گزینه های درمانی بهتری می باشد.

دندان قروچه

از آنجا که روکش های دندانی بسیار نازک و شکننده به نظر می رسند ، ممکن است برای افرادی که مرتباً دندان قروچه دارند مناسب نباشد. به منظور کاهش بروز هرگونه مشکلات مربوط به سایش دندان و ترک این عادت مخرب دندانی، دندانپزشک به این افراد یک محافظ دندان به نام نایت گارد ارائه می کند.

حساسیت

در حالی که بسیاری از افراد در طول زندگی خود حساسیت دندانی را تجربه کرده اند، ممکن است پس از نصب لمینت دندان این حساسیت بالا می رود. زیرا برای نصب لمینت های دندانی نیاز است تا دندانپزشک یک لایه نازک از مینای دندان را بردارد که اینکار به افزایش حساسیت دندانی کمک زیادی می کند.

چه کسانی کاندید مناسبی برای لمینت دندان هستند؟

در ابتدا لازم است با دندانپزشک خود مشاوره نموده و در رابطه با بهترین روش ممکن برای اصلاح نواقص دندان های خود صحبت کنید؛ زیرا در برخی از افراد انجام لمینت، راهکار مناسبی نمی باشد. مواردی همچون: میزان نامرتب بودن دندان ها، جنس دندان و میزان آسیب وارد شده به آنها، می توانند در انتخاب روش درمانی موثر باشند. به طور کلی در افرادی که دارای دندان های کج هستند ولی شدت آن به اندازه انجام ارتودنسی نیست، دندان هایی که شکسته شده اند و بخشی از ساختار دندان از بین رفته است، دندان های خرد شده، دندان هایی که دچار تغییر رنگ شده و با استفاده از روش های معمول سفید نمی شوند، دندان هایی که به عللی همچون دندان قروچه دچار ساییدگی و کوتاهی شده اند، افرادی که مشکلات مفصل TMJ ندارند، افرادی که دچار فرسودگی مینا دندان شده باشند (البته باید درجاتی از مینا حفظ شده باشد)، می توان از لمینت برای اصلاح آنها استفاده کرد.

افرادی می توانند بیشترین بهره را از لمینت های دندان ببرند که مایل به تغییر شکل لبخند خود هستند اما نباید مشکل یا بیماری در دندان های خود داشته باشند. بنابراین یکی از مهم ترین مواردی باید قبل از گذاشتن لمینت دندان به آن توجه کرد، داشتن دندان و لثه های سالم است.

به طور کلی لمینت در :

 • افرادی که دندان های تغییر رنگ یافته دارند. این تغییر رنگ ممکن است در اثر مصرف بیش از حد قهوه، کشیدن سیگار و یا مصرف مواد غذای رنگی باشد.
 • افرادی که فاصله بین دندانی زیادی دارند. افرادی که به طور مادرزادی دارای فاصله بین دندانی هستند. همچنین از لمینت دندان می توان به منظور اصلاح بهم ریختگی های دندانی یا تغییر موقعیت دندان هایی که فرورفتگی یا برآمدگی در آنها وجود دارد.
 • افرادی که لبه های دندان آنها در اثر ضربه شکسته یا ترک خورده است.
 • افرادی که تمایل به اصلاح طرح لبخند خود دارند.

آیا من کاندید مناسبی برای انجام لمینت دندان هستم؟

تصویر دندان

1 / 5

آیا دندان های شما زرد و بدرنگ است؟

2 / 5

آیا بی نظمی خفیف در دندان های شما وجود دارد؟

3 / 5

آیا فاصله بین دندانی دارید؟

4 / 5

آیا دندان های شما شکسته و لب پریده است؟

5 / 5

آیا تمایل به اصلاح طرح لبخند دارید؟

برای مشاهده نتیجه آزمون نام و شماره تماس خود را وارد کنید.

The average score is 100%

0%

آماده سازی لمینت ونیر

برای انجام لمینت ابتدا دندان های شما تحت معاینه قرار می گیرند. سپس سوالات مرتبط با انتظارات شما از انجام لمینت، توسط بهترین دندانپزشک پرسیده خواهد شد. لازم است پیش از شروع درمان، با استفاده از نخ دندان و مسواک، تمام آلودگی های احتمالی دندان را از بین برده باشید. انتخاب رنگ لمینت، بر اساس سلیقه بیمار و با مشورت دندانپزشک صورت می گیرد. برخی از افراد مایلند دندان هایی با رنگ طبیعی و مرتب داشته باشند. در حالی که برخی دیگر مایل هستند رنگ لمینت استفاده شده برای آنها کاملا سفید باشد. انتخاب فرم لمینیت نیز بر اساس جنسیت، فرم صورت،نوع لبخند،روابط فکی و بسیاری از پارامترهای اعضا صورت انجام می‌ شود.

نحوه انجام لمینت دندان

ونیرهای لمینت بسیار نازک هستند و در جلوی دندان های طبیعی جلویی شما چسبانده می شوند. به ونیرهای لمینت، روکش دندان نیز گفته می شود. ضخامت روکش های دندانی حدود 0.3-0.5 میلی متر است و بسیار محکم و ظاهری شبیه به زندگی دارند. از آنجایی که ونیرهای لمینت بسیار نازک هستند، یکی از محافظه‌کارانه‌ترین درمان‌های زیبایی موجود محسوب می‌شوند. بیشتر اوقات، قبل از قرار دادن روکش دندان، ساختار دندان بسیار کم یا اصلاً برداشته می شود. از آنجایی که آنها بسیار بادوام و در عین حال نازک هستند، ساختار دندان بسیار کمی از بین می‌رود که این عمل تقریباً بدون استرس برای بیمار باقی می‌ماند.


۹ واحد لمینیت سرامیکی E.Max با طراحی بسیار زیبا و طبیعی


روش انجام ونیرهای سرامیکی

لمینت ها پوسته هایی بسیار نازک هستند که با استفاده از یک پرسلن فوق العاده قوی ساخته شده اند و مستقیماً به قسمت جلوی دندان وصل می شوند. دندانپزشک هرکدام را به طور سفارشی درست می کند تا کاملاً مناسب هر دندان باشد که با استفاده از چسب مخصوص دندان به دندان وصل می شود. لمینت ها گزینه بسیار مناسبی برای پوشاندن انواع نواقص دندان مانند شکستگی های دندان و لکه ها هستند.

هنگامی که بیماران به دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی مراجعه می‌کنند، دندانپزشک از دندان‌های آن‌ها برای ساختن روکش‌ها قالب می گیرد. روکش‌ها با اندازه، شکل و رنگ دندان‌های شما مطابقت دارند و ساخت آن یک هفته یا بیشتر طول می‌کشد.

مراقبت-از-دندان-

برای قرار دادن روکش دندان ابتدا دندان شما را با برداشتن قسمتی از مینای دندان آماده می کنیم. این کمک می کند تا روکش صاف و در راستای بافت لثه شما قرار گیرد. پس از آماده سازی دندان، روکش موقت را با استفاده از چسب متحرک محکم می کنیم. هنگام پوشیدن روکش موقت، مهم است که دندان های خود را به آرامی مسواک بزنید و از خوردن هر گونه غذایی که ممکن است آن را از جای خود خارج کند، اجتناب کنید. از آنجایی که با چسب قابل جابجایی محکم می شود، می توان آن را به راحتی جابجا کرد.

هنگامی که روکش های دائمی شما آماده شد، به دندانپزشکی باز می گردید تا دندانپزشک بتواند روکش موقت را بردارد و اطمینان حاصل کند که روکش جدید کاملا مناسب است. معمولاً با استفاده از یک محلول مبتنی بر آب وصل می‌شود تا ببینید چگونه به نظر می‌رسد. در صورت نیاز به انجام هر گونه تعدیل، در این زمان انجام خواهد شد. در غیر این صورت، دندان تمیز می شود و روکش دندان به دندان چسبانده می شود. بیماران از ظاهر نتایج لذت خواهند برد. حال لبخند رضایت در چهره شما نمایان خواهد شد.

آپارات دکتر امیر مقدادی

مراحل نصب لمینت دندان

اما برای نصب این لمینت ها بر روی دندان در ابتدا باید دندان آماده سازی شود. یکی از مراحل مهم نصب لمینت بر روی دندان، آماده سازی دندان می باشد. برای این کار ابتدا یک لایه بسیار نازک از مینای دندان باید تراشیده شود. سپس دندانپزشک از دندان های فرد قالب گیری کرده و قالب برای لابراتوار ارسال می شود. مدت یک تا دو هفته زمان برای آماده سازی لمینت ها لازم است. پس از تحویل گرفتن آنها از نظر ظاهری و عملکرد توسط بهترین دکتر برای لمینت دندان مورد بررسی قرار می گیرند. همچنین رنگ لمینت ها با همکاری دندانپزشک و بیماری تعیین می شود تا نتیجه مطلوبی پس از نصب لیمنت دندان برای فرد حاصل شود.

بعد از گذاشتن لمینت دندان

دندان های شما معمولاً برای چند روز پس از مرحله آماده سازی و پس از قرار دادن روکش های دائمی درد خواهند داشت. در این مدت می توانید از داروهای ضد درد استفاده کنید تا راحت باشید. بیماران همچنین می توانند از استراحت و استفاده از کمپرس سرد برای کاهش هر گونه تورم بهره مند شوند. توصیه می کنیم که بیماران برای چند روز مراقب آنچه می خورند باشند و از غذاهای نرم استفاده کنند. در حالی که زمان ریکاوری کوتاهی برای گرفتن روکش وجود دارد، این روش کاملاً ارزش آن را دارد زیرا در نهایت لبخند زیبایی خواهید داشت.

مراقبت های ضروری برای حفظ کیفیت لمینت دندان

پس از اتمام فرایند لمینت برای دندان ها، دندانپزشک زیبایی شما اطلاعات لازم را در رابطه با مراقبت های پس از فرایند، برای شما توضیح خواهد داد. در صورتی که لمینت شما دچار شکستگی یا آسیب شود، باید آن را تعویض نمود. لذا دقت در مراقبت از آنها، ضروری است. از جمله این مراقبت ها می توان به: مسواک زدن به صورت مرتب و پس از مصرف هر وعده ی غذایی، کشیدن نخ دندان پس از مصرف هر وعده غذایی، رعایت رژیم غذایی سالم، اشاره نمود. در صورتی که مراقبت های ذکر شده به درستی انجام گیرند، طول عمر لمینت شما بسیار بیشتر خواهد بود

 ولی باید به این نکته توجه کرد که؛ هر عاملی که می تواند باعث شکسته شدن دندان های طبیعی و ایجاد آسیب در آنها شود، می تواند به لمینت ها نیز آسیب وارد کند. بنابراین لازم است مراقبت های توصیه شده در جهت حفظ سلامت لمینت های قرار داده شده روی دندان را جدی بگیرید.

مراقبت بعد از لمینت دندان

انجام لمینت دندان ها کافی نیست و مراقبت بعد از لمینت دندان برای دوام این زیبایی ضروری است. تاثیر دندان بر زیبایی غیرقابل انکار است همان میزان که لبخند زدن با دندان های سفید و مرتب زیبایی مسحور کننده ای پدید می آورد، داشتن دندان هایی با فاصله، شکسته شده یا زرد رنگ باعث تضعیف زیبایی می شود و افراد زیادی برای پوشاندن دندان های خود از خندیدن اجتناب می کنند و برای صحبت در جمع اعتماد به نفس خود را از دست می دهند. لمینت دندان ها این مشکل را حل کرده است و به افراد کمک می کند تا دندان هایی سفید و مرتب و لبخند دلربایی داشته باشند.

لزوم مراقبت بعد از لمینت دندان

با انجام لمینت دندان ها، اهمیت مراقبت بعد از لمینت دندان و بهداشت دهان و دندان ها دو چندان می شود و بدیهی است هر چه در نگهداری و مراقبت بعد از لمینت دندان کوشا باشید دوام لمینت ها بیشتر است و به ترمیم کمتری احتیاج دارد. دندان ها در طول روز مقدار زیادی فشار را که حاصل از نیروی وارد شده از طرف عضلات فک می باشد برای جویدن و له کردن مواد غذایی مختلف به یکدیگر وارد می کنند و لازم است دوام و استحکام بالایی داشته باشند در این زمینه ونیر های پرسلن به نسبت مواد دیگر، با دوام و مستحکم هستند.

عمر لمینت در صورت مراقبت بعد از لمینت دندان چقدر است؟

با وجود آسیب پذیری لمینت دندان ها لزوم مراقبت بعد از لمینت دندان امری حائز اهمیت است و در تعیین زمان تعویض لمینت ها و عمر لمینت های دندان بیمار تاثیر مستقیم و بسزایی دارد. درصورت رعایت بهداشت دهان و دندان و نکات لازم برای مراقبت بعد از لمینت دندان ها عمر لمینت ها حدودا به ده تا پانزده سال می رسد البته لازم به اشاره است که تعویض لمینت ها به تشخیص پزشک، امری طبیعی و ناگزیر است.

نحوه مراقبت بعد از لمینت دندان

ممکن است لمینت دندان ها دچار شکستی، زرد شدگی و آسیب شود و برای به تعویق انداختن و کاهش احتمال  این موارد لازم است بیمار توصیه های زیر را جدی گرفته و رعایت کند.

 • در صورتی که یک هفته ی اول پس از لمینت دندان ها بعد از خوردن غذاهای خیلی سرد یا خیلی گرم در دندان های خود دردی احساس کردید نیاز به نگرانی نمی باشد زیرا این درد طبیعی است و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی به طور کامل رفع می شود.
 • از فشار زیاد به لمینت دندان ها خودداری کنید و غذاهایی که نیاز به فشار فراتر از حد عادی دارد مصرف نکنید از گاز زدن میوه هایی که بافت سفت تری دارند مانند سیب های درختی خودداری کنید.
 • برای حفظ بهداشت دندان ها مسواک زدن روزانه و مرتب لازم است.
 • استفاده از غذاهایی که رنگ زیاد دارند باعث می شود به مرور زمان لمینت ها تغییر رنگ دهند.
 • دود سیگار نیز در تغییر رنگ لمینت دندان ها تاثیر گذار است.
 • نیازی به جرم گیری دندان های لمینت شده وجود ندارد و برای استفاده از مواد شستشوی دهان با پزشک معالج هماهنگ کنید.
 • در صورت ایجاد شکستی در کامپوزیت دندان امکان ترمیم وجود دارد،
 • اما در لمینت های سرامیکی در صورت بروز شکستی یا ترک برداشتن لازم است کل لمینت تعویض شود به همین منظور مراقبت بعد از لمینت دندان اهمیت زیادی دارد.

آیا بعد از گذاشتن لمینت باید اقدامات احتیاطی خاصی انجام دهم؟

به عنوان یک قاعده خیر. تنها اقدام احتیاطی واقعی که باید انجام دهید این است که از خوردن غذاهای بسیار سفت مانند یخ، بادام یا سایر مواد غذایی با دندان های جلویی خودداری کنید. ونیرها بادوام هستند، اما ممکن است در اثر فشار زیاد ناشی از گاز گرفتن یک جسم سخت با دندان های جلو، شکسته شوند.

همچنین ایده خوبی است که از جویدن اقلام غیر خوراکی مانند خودکار و ناخن خودداری کنید، زیرا ممکن است روکش ها را سریع تر از بین ببرد.

فراتر از این، شما باید به سادگی از یک رژیم بهداشت دهان و دندان پیروی کنید. دندان های خود را دو بار در روز به مدت حداقل دو دقیقه مسواک بزنید و هر روز از نخ دندان استفاده کنید. همچنین اگر تمایل به فشردن یا ساییدن دندان های خود دارید، باید از محافظ بایت در شب استفاده کنید.

ماندگاری لمینت های دندانی

از آنجایی که ونیرهای دندان اغلب به تغییر شکل و تجدید ساختار دندان ها منجر می شود بنابراین یک روش دائمی و غیر قابل برگشت تلقی می شود. در صورت استفاده صحیح و مراقبت از آن، این لمینت ها قبل از نیاز به ترمیم یا تعویض، می توانند تا 10 سال عمر کنند. طبیعت ماندگار روکش ها می تواند یک به عنوان یک مزیت یا عیب تلقی شود، بنابراین قبل از اینکه برای انجام این کار اقدام کنید بهتر است با دقت و مشورت با دندانپزشک خود تصمیم بگیرید.

اگر دندان‌های ترک خورده، تغییر رنگ یا کجی دارید و می‌خواهید آن‌ها را تغییر دهید، روکش‌های دندان ممکن است راه حلی باشد که به دنبال آن هستید. روکش های دندانی که از یک پوسته چینی نازک تشکیل شده اند، می توانند با دندان های اطراف شما ترکیب شوند تا ظاهری یکنواخت داشته باشند. در حالی که اندازه، شکل و سایه دندان های شما را تغییر می دهیم، می توانیم از آسیب بیشتر به سطح دندان نیز جلوگیری کنیم.

اغلب افراد سعی می‌کنند از درمان حرفه‌ای دندان‌پزشکی اجتناب کنند و با دندان‌های آسیب‌دیده یا کج زندگی کنند. با اجتناب از درمان، افراد فقط شانس درد یا عفونت را افزایش می دهند. دندان تراشیده می‌تواند در معرض خطر قرار گرفتن داخل دندان و ایجاد درد هنگام خوردن، نوشیدن یا گاز گرفتن چیزی باشد.

مزایای گذاشتن لمینت دندان

یکی از مزایای اصلی روکش‌ها که بیماران از آن لذت می‌برند این است که روکش‌ها چگونه دندان‌هایشان را به نظر می‌رسانند. این روش یک راه حل عالی است، زیرا روکش ها می توانند لبخند شما را به لبخندی بی نقص و زیبا تبدیل کنند. روکش از دندان های طبیعی شما استفاده می کند، بنابراین نیازی به جراحی نیست و زمان بهبودی کاهش می یابد. از آنجایی که روکش ها مطابق با دندان های دیگر شما ساخته می شوند، طبیعی به نظر می رسند و هیچ کس نمی تواند بگوید که شما کار زیبایی را انجام داده اید. مزیت دیگر این است که آنها از مواد مقاوم در برابر لکه ساخته شده اند. این بدان معنی است که دندان های شما سفیدتر و درخشان تر می مانند، حتی اگر نوشیدنی مورد علاقه شما یک فنجان قهوه داغ باشد. ما می توانیم از روکش های دندانی برای تغییر لبخند شما استفاده کنیم.

روکش لمینت یک راه فوق العاده برای ایجاد لبخندی زیبا است. این یک روش کم تهاجمی است که به بیمار اجازه می دهد لبخند خود را در جلسات کمتری تغییر داده و اصلاح کند و تعادل عملکردی و زیبایی شناختی را ایجاد کند. ونیرهای چینی پاسخ فوری ارتودنسی برای صاف کردن لبخند، بستن فضاها، تغییر شکل و اصلاح ناهماهنگی جزئی دندان‌های شما هستند.

روکش دندان چه تفاوتی با لومینیرز دارند؟

لومینیر برندی از روکش های چینی است. لومینیرها دقیقاً مانند روکش های چینی استاندارد هستند، اما بسیار نازک تر هستند (به همین دلیل نیاز به کار آماده سازی کمتری دارند). دلیل اصلی محبوبیت آنها این است که به کار آماده سازی کمی نیاز دارند یا اصلاً نیاز ندارند.

مزیت اصلی تهیه لومینیر این است که نیازی به آماده سازی سطح به عنوان روکش لمینت ندارد. اگر آنها توسط یک دندانپزشک زیبایی حرفه ای شکل نگرفته باشند، Lumineers می تواند لبخندی کمتر از ایده آل داشته باشد.

بزرگترین عیب این است که ساختار نازک تر باعث دوام کمتر در طول زمان می شود. از آنجایی که لومینیرها نازکتر هستند، در برابر اثرات شدید جویدن غذاهای سفت و دندان قروچه آسیب پذیرتر هستند. برای به دست آوردن حداکثر طول عمر از Lumineers خود، باید در مراقبت از آنها نهایت دقت را به خرج دهید.

دندانپزشکان زیبایی می توانند به شما کمک کنند تا دریابید که آیا لومینیر یا ونیر چینی انتخاب مناسب تری هستند. برای تصمیم گیری صحیح، لازم است تراز دندان، بودجه و اهداف بلند مدت خود را ارزیابی کنید.

اینستاگرام دکتر امیر مقدادی

ماندگاری لمینت چقدر است؟

روکش های چینی به راحتی می توانند 10 سال یا بیشتر بدون تراشه یا شکستگی دوام بیاورند. وقتی به درستی از آنها مراقبت می شود، ماندگاری بیشتر روکش های شما غیرعادی نیست. این یکی از دلایلی است که توصیه می کنیم نظافت های حرفه ای و معاینات دهان و دندان منظم را با دکتر سوسیس انجام دهید. اگر دهان سالمی داشته باشید و دندان های خود را به درستی نگهداری کنید، روکش های شما بسیار طولانی تر دوام خواهند داشت.

آیا باندینگ دندان جایگزین خوبی برای لمینت است؟

باندینگ دندان گاهی به عنوان جایگزینی برای روکش ها انتخاب می شود و اگر بودجه کمی دارید و نمی توانید روکش هایی را که اغلب بسیار گران هستند، بخرید، می تواند انتخاب خوبی باشد.

باندینگ دندان انتخاب خوبی برای مشکلات جزئی تر دندان های شما، مانند بریدگی ها و عیوب بسیار جزئی است. با این حال، روکش‌های دندان معمولاً برای دندان‌های کج، شکسته، تیره یا شکاف انتخاب بهتری هستند.

علاوه بر این، باندینگ دندانی ممکن است انتخاب خوبی نباشد، اگر دندان‌هایتان را به هم فشار دهید یا به هم بفشارید، زیرا به اندازه روکش چینی قوی یا بادوام نیست.


دلبرانه بخندید.

اطلاعات خود را در فرم زیر پر کنید تا لبخندی دلبرانه داشته باشید.

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
اطلاعات با موفقیت ثبت شد.
ارسال فرم با خطا مواجه شد. لطفا پس از بررسی مجددا ارسال نمایید.

کلام آخر

افرادی که دارای دندان های شکسته یا نا مرتب هستند می توانند آرزوی خود را محقق کنند و با انجام لمینت دندان و جدی گرفتن نکات مراقبت بعد از لمینت دندان ها از داشتن لبخندی زیبا به مدت طولانی بهره مند شوند.

لمینت های دندانی پوسته های بسیار نازکی هستند و معمولا به گونه ای طراحی می شوند که متناسب با دندان های شما باشند. درست است که لمینت دندان یکی از روش های بسیار رایج در بهبود ظاهر زیبایی دندان ها می باشد اما درک این نکته ضروری است که بدانید لمینت های دندان مناسب هر کسی نمی باشد. برای آگاهی از این مساله که آیا شما کاندیدای مناسبی برای انجام لمینت دندان هستید یا خیر باید به یک دندانپزشک زیبایی مراجعه کنید زیرا تنها او می تواند شما را در انتخاب بهترین روش برای زیبایی بخشیدن به دندان هایتان راهنمایی و کمک کند، بنابراین از قرار ملاقات با دندانپزشک نترسید و در مورد نگرانی های خود با او صحبت کنید.

برای انجام لمینت لازم است ابتدا اطلاعات کافی راجع به نحوه انجام لمینت و انواع آن کسب کنید و با بررسی هزینه لمینت دندان ها پزشک مورد نظر را انتخاب کنید. برای آگاهی از لمینت دندان ها و مراقبت های بعد از لمینت دندان به مطب دکتر امیر مقدادی مراجعه فرمایید.

گاهی به تشخیص بهترین دندانپزشک لمینت دندان هر شش ماه یک بار لازم است برای بررسی وضعیت لمینت ها به مطب مراجعه کنید و ویزیت شوید.

سوالات متداول لمینت دندان

منابع:

https://www.taylorsmiles.com/4-answers-to-important-questions-about-dental-veneers

https://www.woodgrovefamilydentist.com/blog/frequently-asked-questions-about-dental-veneers/

https://www.whitesmilecentermobile.com/mobile-al/dental-veneers-and-dental-laminates/

https://goldengatedental.com/5-most-common-faqs-about-dental-veneers/

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر مقدادی

دکتر امیر مقدادی

فارغ التحصیل  از دانشگاه Comenius در رشته دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی و استوماتولوژی 
حدود دو دهه سابقه کار حرفه ای در زمینه های مختلف دندانپزشکی در مطب خصوصی

6 پاسخ
  1. سلام. ماندگاری لمینت دندان بستگی به جنس و مراقبت شما از آنها دارد. عمر متوسط لمینت دندان بین 10 تا 16 سال در هر فرد متفاوت می باشد.

  1. سلام
   از لمینت دندان در بی نظمی های خفیف دندان استفاده می شود. در مواردی که دندان ها بی نظمی شدید داشته باشند باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنند.

  1. سلام . به طور کلی مقاومت لمینت دندان نسبت به کامپوزیت دندان از مقاومت بالایی برخوردار است. اما در صورت شکستگی نمیتوان لمینت دندان را ترمیم کرد. باید از فرد مجددا یک قالب تهیه شود و قطعا هزینه آن هم به نسبت افزایش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *