دکتر امیر مقدادی » خدمات زیبایی دندان » هزینه کامپوزیت دندان در سال 1402

هزینه کامپوزیت دندان در سال 1402

هزینه کامپوزیت دندان چقدر است
آنچه می خوانید...

سوال رایجی که معمولا زیباجویان از دندانپزشکان می پرسند این است که هزینه کامپوزیت دندان چقدر است؟ در کل این سوال به خودی خود معنای زیادی ندارد و توضیحی کاملی نمی توان در رابطه با آن بیان کرد. اما در این نوشتار تا جایی که لازم است به زبان ساده توضیح خواهیم داد که درمان چگونه انجام می شود و هزینه آن چقدر است.

کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان چیست؟

اگر به چند سال گذشته نگاه کنیم، تقریباً همه موارد مربوط به اصلاح طرح لبخند با استفاده از روکش ها و تاج های چینی بود. اینها زیبا به نظر می رسند، بدون شک. با این حال، برای ساختن روکش یا روکش چینی به خصوص، باید دندان ها را تا حد زیادی تراش داد تا فضایی برای پرسلن ایجاد شود. اما این کار مخرب است و تقریباً تمام مینای دندان را از بین می برد. مینای دندان سخت ترین بافت بدن است و از جنبه های بیولوژیکی دندان مانند عاج (سطح داخلی) و ناحیه عصبی محافظت می کند. بنابراین، دندان بدون هیچ سوالی در آینده مستعد مشکلات بیشتری خواهد بود.

نحوه کامپوزیت دندان

اما روش دیگری که می توان از آن استفاده کرد تا دندان ها نیاز به تراش زیادی نداشته باشند، کامپوزیت دندان می باشد. کامپوزیت دندان شامل افزودن یک پرکننده سفید بسیار زیبا به یک یا چند دندان شما است تا دندان ها زیباتر به نظر برسد. به عنوان مثال، اگر تراشه ای در لبه یکی از دندان های شما وجود داشته باشد یا دندانی فرسوده شده باشد یا شکاف هایی وجود داشته باشد، می توان با کامپوزیت آن را اصلاح کرد. زیبایی این تکنیک در این است که برای انجام درمان در اکثر موارد نیازی به سوراخ کردن هیچ دندانی نیست. گاهی اوقات ممکن است لازم باشد برخی از لبه های تیز یا مینای دندان ضخیم قبل از اتصال برداشته شوند، اما این احتمال بسیار کم است.

هزینه کامپوزیت دندان چقدر است؟

در صورتی که بخواهیم هزینه لمینت و کامپوزیت را با یکدیگر مقایسه کنیم خواهیم دید که کامپوزیت دندان در مقایسه با لمینت دندان مقرون به صرفه تر می باشد. لمینت دندان دو برابر هزینه کامپوزیت دندان می باشد. در رابطه با اینکه شرکت های بیمه ای خدمات زیبایی دندان را تحت پوشش خود قرار می دهند یا خیر؟ پاسخ منفی است. بنابراین تمام هزینه های خدمات زیبایی از جمله کامپوزیت دندان را خودتان باید بپردازید.

هزینه کامپوزیت دندان در تهران را نمی توان به درستی و دقیق تخمین زد. زیرا هزینه انجام آن در مناطق مختلف تهران به علت موقعیت جغرافیایی مطب دندانپزشک، مواد و متریال مورد استفاده توسط دندانپزشک، ظرافت و دقت دندانپزشک، سابقه، مهارت و تحربه دندانپزشک همگی می توانند در میزان هزینه انجام کار کامپوزیت دندان دخیل باشند.

هزینه کامپوزیت دندان به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه ها بسته به عوامل مختلفی از جمله وضعیت دندانی، موقعیت مکانی و سایر هزینه های دندانپزشکی زیبایی که ممکن است قبلا داشته اید (مانند روکش ها) متفاوت است. هزینه کامپوزیت دندان بسته به اینکه کدام دندان قرار است انجام شود متفاوت است. دندانپزشک قبل از شروع درمان در مشاوره رایگان تخمین دقیقی را به زیباجو می دهد.

هزینه کامپوزیت دندان با توجه به اینکه کاملا مقرون به صرفه می باشد و همچنین به دلیل اینکه دندانپزشک می تواند در یک جلسه کار انجام کامپوزیت را به اتمام برساند، از نظر زیباجویان یک روش محبوبی است زیرا می توانند طی یک جلسه لبخند زیبا و هالیوودی را هدیه بگیرند.

سوالات متداول در مورد کامپوزیت دندان

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر مقدادی

دکتر امیر مقدادی

فارغ التحصیل  از دانشگاه Comenius در رشته دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی و استوماتولوژی 
حدود دو دهه سابقه کار حرفه ای در زمینه های مختلف دندانپزشکی در مطب خصوصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *